İl Müdürümüz ve Müdürlük Personelimiz Tarım Komisyonu Toplantısına Katıldı

Vali Salih Işık Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)’nın koordinesindeki sektörel komisyon toplantılarının ikincisi olan Tarım Komisyonu toplantısına başkanlık etti. Toplantıda kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri de yer aldı.
 
Toplantıda ilk olarak konuşan TSO Başkanı Murat Kırlangıç, katılımcıların işlerinden, planlarından feragat ederek, büyük özverilerde bulunduklarını ve gösterdikleri bu büyüklük için kendilerine teşekkür ettiklerini belirtti. Kırlangıç ayrıca, çalışmaların hassasiyetle yürütüleceğini söyleyerek “Artık zaman taşın altına elini sokma zamanı.” dedi. Daha sonra konuşan Vali Işık şunları kaydetti: “Bu toplantıyı yapma amacımız Amasya’nın ekonomik durumunu sektörler itibariyle bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşımaktır. Bugün ikinci komisyon toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Burada katılımcılar tespit ettikleri sorunlar ile çözüm yollarını dile getirmeli ve bu komisyonlar ilimiz tarımını şekillendirmeye yönelik olmalıdır.”
 
Vali Işık’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin Amasya tarımında mevcut durumu iyileştirmek için yapılan çalışmalara ilişkin sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından gerek özel sektörden gerekse kamu kesiminden gelen katılımcılar söz alarak görüşlerini belirttiler. Toplantıda özellikle marka yaratımı ve marka değeri olan misket elmasına sahip çıkılması gerektiği belirtilirken, en çok dikkat çeken başlık tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi oldu. Katılımcıların görüşlerini belirtmesinin ardından toplantı sona erdi.