Bakan Tüfenkci, Kayseri’deki terör saldırısını kınadı

Ülkemizin birliğine, beraberliğine ve hedeflerine yönelik yapılan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin istikameti bellidir. Bu istikameti belirleyecek olan terör odakları değil, millettir.

Terör bugün kirli ve alçak yüzünü bir kez daha göstererek Kayseri'de askerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef almıştır. Bu sabah Kayseri’de meydana gelen hain saldırıyı lanetliyorum.

Ülkemizin birliğine, beraberliğine ve hedeflerine yönelik yapılan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır.  Ülkemizin istikameti bellidir. Bu istikameti belirleyecek olan terör odakları değil, millettir.

Türkiye’nin gelişmesine ve istikrarına göz dikenler, ülkemizin gündemini teröre çevirmek isteyenler asla başarıya ulaşamayacaklardır. Herkes bilmelidir ki ülkemiz her türlü terör örgütüyle ve onların arkasındaki vesayet odaklarıyla mücadelesinde kararlıdır. Terör bitecektir, biz bunda kararlıyız ve ne gerekiyorsa da yapacağız.

Korku ve panik yaratmaya odaklı bu hain saldırılara karşı milletimiz, her zamankinden daha fazla birbirine kenetlenerek, birliğine ve dirliğine sahip çıkacak bu hainlere en güzel cevabı verecektir. Terör bizleri, yıldırmayacak daha da güçlendirecektir.

Bu elim saldırıda hayatını kaybederek şehadete ulaşan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.
 


Bülent TÜFENKCİ
       Gümrük ve Ticaret Bakanı