AMASYA KOOPERATİFÇİLİK GELİŞTİRME VE UYUM EĞİTİM PROGRAMI

 
AMASYA KOOPERATİFÇİLİK GELİŞTİRME
VE UYUM EĞİTİM PROGRAMI
 
Eğitim Yeri         : Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu-AMASYA
Eğitim Tarihleri : 25-26-27-28-29 Ocak 2016
 
             Yüksek Planlama Kurulu tarafında onaylanıp 17.10.2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında yer alan Kooperatif Girişimciliği Eğitim Projesi uygulamaya konulacaktır. Kooperatiflerin yönetim ve denetim kurulu üyelerine eğitim ve sertifikasyon zorunluluğu getirilecektir.
 
             Bu kapsamda “Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitim Programı (KOOP-GEP)”hazırlanmış ve Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce onaylanıp “Yaygın Eğitim Programları” bölümünde “Programlar ve FOET Kodları” altında “Muhasebe ve Finansman” alanında yayınlanarak yurt genelinde uygulanmasına başlanmıştır. Kooperatiflerin kuruluş ve işleyişine ilişkin iş ve işlemleri gerçekleştirme yetkilerine sahip meslek elemanları yetiştirerek kooperatiflerin yönetiminde profesyonel anlayışı yerleştirilmesini amaçlayan bu programdan; kooperatif ortakları ile kooperatiflerde yönetici ve denetçi veya personel olarak çalışmış veya çalışmak isteyen en az ilkokul seviyesinde eğitimini tamamlamış olanlar yararlanabileceklerdir. KOOP-GEP eğitimlerine katılmak isteyenlerin İl Halk Eğitim Merkezine 21.01.2015 tarihi mesai bitimine kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir.
 
             Eğitime devam zorunluluğu bulunmakta olup, eğitim sonunda edinilen bilgiler sınavla ölçülecek ve başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığınca sertifika (Kurs Bitirme Belgesi) verilecektir. Eğitimle ilgili olarak detaylı bilgiye  http://eski-koop.ticaret.gov.tr internet adresinin “Bilgi Bankası” bölümünde yer alan KOOP-GEP sayfasında ulaşılabilir.
 
Not: “KOOP-GEP Eğitim Kitabı” na ulaşmak için burayı tıklayınız.
 
        
 
                                                                          Amasya Ticaret İl Müdürlüğü