Ahilik kültürü haftası münasebetiyle İl Müdürümüz Ahmet Akbay, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Esnaf ve San. Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı Hatay Karaman ve üyeler Valimiz Dr. Osman Varol’a nezaket ziyaretinde bulundu.

            Ahilik kültürü haftası münasebetiyle İl Müdürümüz Ahmet Akbay, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Esnaf ve San. Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı Hatay Karaman ve üyeler Valimiz Dr. Osman Varol’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Nazik ziyaretleri için misafirlerine teşekkür eden Valimiz “Ahilik, meslek örgütü olmasının yanında manevi bir terbiye ocağıdır. Esnaf ve sanatkârlığı ahlaki değerlerle harmanlayan, mesleki ilkelerle süsleyen ahilik kültürü Aziz Milletimizin geçmişinde ticari ve toplumsal hayatın tanziminde çok önemli görevler ifa etmiştir. Ahilik teşkilatı aynı zamanda Anadolu’da dirlik ve düzenliğin sağlanmasında, birlik ve berberliğin tesisinde de etkin rol üstlenmiştir. Ahilik haftası vesilesiyle tüm esnaf ve sanatkârımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.
 
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse ise Ahilik anlayışı içerisinde değerlerimize saygı göstererek sahip çıktıklarını ve gelecek nesillere aktarmaya gayret gösterdiklerini belirtti. Ticaret İl Müdürü Ahmet Akbay ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse Valimiz Dr. Osman Varol’a kabulleri için teşekkür etti.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.